Chair | Carpóforo Vallellano Martín |
Co-chair | Gabriel Centeno Báez |
Co-chair | Andrés Jesús Martínez Donaire |
Secretary | Aida Estévez Urra |
Vocals (U. Sevilla) | Domingo Morales Palma |
Francisco Javier Doblas Charneco | |
Marcos Borrego Puche | |
José Andrés López | |
Vocals (SIF) | Lorenzo Sevilla Hurtado |
Aitzol Lamikiz Mentxaka | |
Moisés Batista Ponce | |
Cintia Barajas Fernández | |
Alfredo Sanz Lobera | |
Juan Antonio García Manrique | |
Ruben Dorado Vicente | |
Collaborators | Ana Rosa-Sainz, University of Sevilla, Spain |
David Palomo-Vázquez, University of Sevilla, Spain | |
Diego Gómez-Jerez, University of Sevilla, Spain | |
Manuel Garrido-Satué, University of Sevilla, Spain |
Co-chair | Domingo Morales Palma |
Secretary | Marcos Borrego Puche |
Members | Juan José Aguilar | Jose Antonio Albajez | Cristina Alía | Braulio José Alvarez |
Luís Alves
|
Giusy Ambrogio
|
Tobias Andersson
|
Madalena Araujo
|
|
José Enrique Ares
|
Pedro José Arrazola
|
Paulo Avila
|
Cintia Barajas
|
|
Frédéric Barlat
|
Joaquín Barreiro
|
Moisés Batista
|
David Blanco
|
|
Teodomiro Boronat
|
Francisco Brocal
|
Erhan Budak
|
Irene Buj
|
|
Alessandra Caggiano |
Jesús Caja
|
Matteo Calaon
|
Roque Calvo
|
|
Ana María Camacho
|
Raul Campilho
|
Gabriel Centeno
|
Joaquim de Ciurana
|
|
Francisco Chinesta
|
Eric Coatanea
|
Eduardo Cuesta
|
Elías Cueto
|
|
Angela Cusanno
|
Roberto D’Amato
|
J. Paulo Davim
|
Francisco Javier Doblas
|
|
Kuniaki Dohda
|
Maria Rosario Domingo
|
Rubén Dorado
|
Aida Estévez
|
|
Marcello Fera |
Nuno Fernandes
|
Anabel Fernández
|
Pedro Fernández
|
|
Teresa Fernández
|
Santiago Ferrándiz
|
Livan Fratini
|
Fabio Fruggiero
|
|
Maurizio Galetto
|
Juan Mario García de María
|
Juan Antonio García-Manrique
|
María Luisa García-Romeu
|
|
Reniers Genserik
|
Emilio Gómez
|
Cristina González
|
Pasquale Guglielmi
|
|
Zivana Jakovljevic
|
Yannis Korkolis
|
Alfredo Lambiase
|
Aitzol Lamikiz | |
Fernando Lasagni
|
Markus Linke
|
Niels Lohse
|
Luis Norberto López de Lacalle
|
|
José Andrés López-Fernández
|
Marek Magdziak
|
Joao Magrinho
|
Piera Maresca
|
|
Angelos P. Markopoulos
|
Andrés Jesús Martínez-Donaire | Susana Martinez-Pellitero | Paulo A.F. Martins | |
Fernando Mas | René Mayer | Víctor Meana | Valentín Miguel | |
Mª Henar Miguélez | Joaquim Minguella | Francisco José Morales | Jokin Muñoa | |
Aydin Nassehi | Chris V. Nielsen | Riccardo Nobile | Pedro José Núñez | |
Naiara Ortega | Tugrul Ozel | Gianfranco Palumbo | Timotius Pasang | |
Hilde Pérez | Antonio Piccininni | Luis Pinto | Antonio Piratelli-Filho | |
Nicola Platrinieri | António Ramos | Chandima Ratnayake | Miguel Jorge Reig | |
José Carlos Rico |
José Ríos
|
David Rodríguez | Pablo Rodríguez-de-Francisco | |
Fernando Romero | Pedro Rosado | Eva María Rubio | Jorge Salguero | |
José Antonio Sánchez | Alberto Sánchez | Jorge Santolaria | Francisco Santos | |
Alfredo Sanz | Enrico Savio | Steven Schmid | Miguel Ángel Sebastián | |
Vicente Jesús Seguí | Miguel Ángel Sellés | Lorenzo Sevilla | Islam Shyha | |
Francisco Silva | M. Beatriz Silva | Carlos Silva | Ricardo Sousa | |
Guido Tosello | Robertt Valente | Ana Pilar Valerga | Gonzalo Valiño | |
Carpóforo Vallellano | Carlos Vila | George-Christopher Vosniakos | Roman Wdowik | |
José Antonio Yagüe-Fabra | Erfu Yang | Pablo Zapico |